Akciové ponuky
 Spiš - MINI
4,73 € 6,57 €
 Tajchy z lietadla
15,78 € 18,96 €
Výpredaj
 Bratislava - MINI
1,98 € 6,57 €
 Láska – citáty
2,98 € 5,73 €
 Krajina môjho srdca
15,87 € 17,64 €
 Slovenské hrady
29,97 € 43,16 €

Vlado Bárta

Úvod Vlado Bárta


44 ročné skúsennosti v tvorbe kníh

27 ročná tradícia vydávania kníh

 

Ing. Vladimír Bárta - AB ART press

 

Propagácii krás a vzácností Slovenska sa Vladimír Bárta venuje už vyše troch desaťročí. V rokoch 1971-1987 sa ľudom prihováral od mikrofónu v Československom rozhlase, v úspešnej relácii Rádiovíkend. Intenzívne sa venoval aj svojej záľube fotografovaniu. Spolupracoval s mnohými slovenskými i českými časopismi a vydavateľstvami. Prvou knihou pod ktoru sa autorsky podpísal bol Stredoslovenský kraj z roku 1973. Fotografická záľuba prerástla do nového povolania keď sa rozhodol zameniť dlhoročné pôsobenie v rádiu za profesiu reportéra vo federálnom časopise Svět práce. V roku 1988 vymenil prácu v mesačníku za slobodné povolanie, ako voľný novinár, kde ho zastihla nežná revolúcia. Bola impulzom pre splnenie jeho dlhoročného sna, tvoriť krásne, obrazové, fotografické knihy. Založil nezávislé vydavateľstvo a nakladateľstvo AB ART press, ktoré po vzniku samostatného štátu vydalo prvú knihu o novej Slovenskej republike. Bol to prelom v činnosti malého vydavateľstva, ktoré sa stalo najvýznamnejším producentom obrazových, fotografických kníh a sprievodcov o Slovensku.

 

Vydavateľstvo AB ART press sa od svojho vzniku (1990) špecializuje na vydávanie turistických sprievodcov, vlastivedno náučných publikácií a reprezentačných obrazových kníh o Slovensku.

Momentálne máme najširšiu ucelenú ponuku takýchto diel na slovenskom knižnom trhu.
Knihy spojené s menami Vladimíra Bártu majú niekoľko nezanedbateľných a neprekonaných prvenstiev, ako napríklad: prvá kniha o Slovensku, prvá kniha o Slovensku z lietadla, najväčšia kniha o Slovensku, kniha o Slovensku s najväčším počtom jazykových mutácií a mnohé ďalšie viď NAJ vydavateľstva.

Knihy nášho vydavateľstva nechýbajú na tradičných medzinárodných výstavách ani v knižniciach významných osobností.

Copyright 2012 - 2024 © book4you