Novinky
Nová kniha o Bystrici a o Bystričanoch

Nová kniha o Bystrici a o BystričanochNová kníha Vladimír Bárta a kolektív: Bystrica-Ako sme tu žili, ktorá vyšla koncom minulého roka je ojedinelým počinom nielen v našom meste, ale aj...

viac
Terra banensium

Kniha Terra banensium, slovom i obrazom, predstavuje Zem baníkov, ako sa zvykne nazývať nevšedná, po stáročia baníkmi formovaná krajina Štiavnických vrchov. Nachádzajú sa v nej vzácne banícke technické i sakrálne...

viac
Wildlife

Wildlife-Divočina SlovenskaRecenzia novej knihy   V barokovom klenote bývalého bulharského cára Ferdinanda Coburga, v kaštieli sv. Anton , vďaka pochopeniu Ing. Mariána Číža riaditeľa tunajšieho múzea, 1.septembra 2012 pri príležitosti Dní sv....

viac

Wildlife je najkrajšou knihou

Pridané: 21.05.2013

Obrazová publikácia o zvieratách žijúcich voľne v prírode v rámci Karpát a teda aj Slovenska, pod názvom Wildlife – život vo voľnej prírode, získala významnú poctu. Stala sa najkrajšou knihou o Slovensku. Ocenenie, jej udelila odborná porota pri príležitosti otvorenia výstavy Najkrajšie knihy o Slovensku v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Knihu Wildlife i ďalšie víťazné exponáty si návštevníci rôznych kultúrnych stánkov môžu pozrieť počas celého roka 2013 v mestách Piešťany, Levice, Bardejov, Nitra, Rožňava, Lučenec, Veľký Krtíš a Trebišov.

Ocenenie za publikáciu Wildlife z produkcie vydavateľstva AB ART press prevzal jeden z autorov  Ing. Vladimír Vician z Technickej Univerzity vo Zvolene. Autorský kolektív bol mimoriadne početný, zostavitelia diela totiž vybrali 185 fotografií od 33 autorov špecializujúcich sa na fotografovanie zvierat voľne žijúcich v prírode.
Autorský kolektív tvoria známe i menej známe mená fotografov, ktorými sú: Michal Babnič, Ivan Bitala, Milan Čierny, Maroš Detko, Matej Dobák, Tomáš Ďuroška, Ladislav Dzivjak, Martin Farkaš, Jozef Ferenec, Peter Fodor, Milan Fuňák, Ivan Godál, Stanislav Harvančík, Martin Hodoň, Ivan Holič, Marián Jamrich, Peter Jurík, Dominik Kalata, Milan Kánya, Dušan Majerník, Vladimír Michalec, Filip Mrocek, Jakub Mrocek, Radimír Siklienka, Eduard Tatay, Martin Šabík, Jozef Šabo, Ivan Teplan, Vladimír Vician, Marián Zábojník, Marian Zelina, Miroslav Zumrík, Matej Žiak.
Mohli by sme ich nazvať „ Paparadzi v zvieracej ríši“ lebo na svoje objekty číhajú z dobre maskovaných skríší.
Zrodila sa unikátna publikácia s kvalitnými fotografiami doplnenými odbornými textami. Navyše tieto texty sú v slovenskom, anglickom, českom, nemeckom, ruskom a poľskom jazyku čím sa kniha stáva zaujímavou i pre čitateľov za hranicami Slovenska. Svojou reprezentačnou formou je kniha predurčená stať sa hodnotným a vkusným darčekom.
V tejto súvislosti možno ešte spomenúť, že symbolický prvý výtlačok knihy a pekný darček  autori odovzdali pri slávnostnom „krste“ počas sviatku Dní sv. Huberta vo Svätom Antone prezidentovi Slovenskej republiky Ivanovi Gašparovičovi.

Možnosť objednať knihu kliknite na tento odkaz objednať knihu

Zdroj: Klub Fotopublicistov Slovenského syndikátu novinárov


Späť na zoznam článkov
Copyright 2012 - 2020 © book4you