Akciové ponuky
 Praha
16,22 € 23,17 €
 Tatry
11,55 € 14,87 €
Výpredaj
 Bratislava - MINI
1,98 € 6,57 €
 Krajina môjho srdca
15,87 € 17,64 €
 Láska – citáty
2,98 € 5,73 €
 Slovenské hrady
29,97 € 43,16 €

Tlačové správy 2018

Bystrica a Bystričania 2

 

Obyvatelia nášho mesta sa iste potešia novej publikácii o Banskej Bystrici z obľúbenej edície Ako sme tu žili. Krásnu knihu s názvom, Bystrica a Bystričania 2  zostavil Vladimír Bárta, uznávaný slovenský fotograf a spisovateľ literatúry faktu  s kolektívom svojich stálych i nových spoluautorov: Vladimír Barta mladší,  Július Burkovsky, Miroslav Sedláček, Karol Mika, Katarína Izáková, Eva Karvašová, Ivan Ladziansky, Vojtech Majling, Róbert Strieš, Peter Valach, Igor Ploszek, Pavol Fiľo, Zuzana Sedláčeková, Ján Žuffa, Jana Malátová a ďalší. 

Publikácia obsahuje nádherné, historické i súčasné fotografii nášho mesta a zaujímavé, možno dakedy až neuveriteľné banskobystrické príbehy.

Pri čítaní spomienok v knihe si mnohí nostalgicky spomenú na svoje detstvo, na oslavu Dňa matiek i na banskobystrické mliečne bary, na udalosti zo 70. rokov, na radostné časy keď sa mnohí obyvatelia nášho mesta sťahovali do novučkých bytov na Fončorde, Žltých pieskov či na inom sídlisku Banskej Bystrice.

V knihe sú aj zaujímavosti o osude bystrických mostov, o premenách budovy bývalého Gastrocentra Hradec,  o slovenskom rekordérovi z Radvane, o zimnej Makabiáde , ktorá rozsahom i medzinárodnou účasťou pripomínala malú zimnú olympiádu. V knihe sú aj pomienky  na bystrických Zväzarmovcov, na Ladislava Špirku, legendárneho chatára zo Suchého vrchu, história Späthovej píly v Uľanke, fotografie dávno zabudnutých serpentín na Veľký Šturec, ktorými kedysi viedla obchodná cesta z Bystrice na Liptov.

Publikácia približuje aj históriu a súčasné pôsobenie štyroch najúspešnejších banskobystrických základných a stredných škôl. Žiakov a pedagógov týchto škôl iste poteší.

že vydavateľstvo AB ARTpress  publikáciu nominovalo  do kolekcie kníh, ktoré budú reprezentovať naše mesto i Slovensko na medzinárodných výstavách v Paríži (marec 2019), Prahe (máj 2019) a Bratislave (november 2019). Štyri špičkové banskobystrické školy sa prostredníctvom tejto knihy zviditeľnia nielen v našom meste a na Slovensku ale aj v európskom prostredí.

 Primátor mesta Ján Nosko, v úvode tejto jedinečnej a z historického pohľadu mimoriadne užitočnej knihy konštatuje, že po roku  sa Banskobystričanom do rúk dostane ďalšie krásne umelecké dielo, ktorá zviditeľní naše mesto

Krásne fotografie nášho mesta doplnená osobnými spomienkami Banskobystričanov vytvárajú knihu, ku ktorej sa jej čitatelia znova a znova radi vracajú      

Slávnostné uvedenie novej, krásnej knihy Banská Bystrica a Bystričania 2  na verejnosť sa uskutočni 5. decembra 2018 o 16.00 hod. v kinosále Múzea SNP, za účasti jej autorov a  záujemcov o dobrú knihu a  skvelú muziku, v podaní Ivana Nagya a Roba Strieša band., ktorí nikdy nechýbali na uvedení kníh z edície Ako sme tu žili.

S novou nádhernou knihou o Banskej Bystrici sa čitatelia môžu zoznámiť v obidvoch banskobystrických informačných strediskách  a na www: book4you.sk.

 

 

Zdroj: KFP Slovenského syndikátu novinárov                                                           

 

 

 

Na radnici predstavili novú knihu o Zvolene
Pridané: 16.10.2018

Na radnici predstavili novú knihu o Zvolene     Viceprimátor mesta pán Jaroslav Stehlík prijal dňa 11.10.2018 kolektív autorov novej knihy Zvolen a Zvolenčania 2.diel, ktorá predstaví Zvolen a život v ňom 2.polovici minulého storočia. Stretnutia na radnici sa zúčastnili autori Martin Mázor, Tomáš Mičinský, Mikuláš Vágner, Štefan Horanský, Ľubica Kaňuščáková a zostavovateľ knihy Vladimár Bárta.

viac
Príspevok k 25. výročiu vzniku Slovenskej republiky V Banskej Bystrici vznikla prvá kniha o novej Slovenskej republike
Pridané: 04.01.2018

V Banskej Bystrici vznikla prvá kniha o novej Slovenskej republike Nová Slovenská republika vznikla roku 1993 pomerne spontánne, rozdelením dovtedajšej Československej federatívnej republiky. Nová vláda mala nemálo úloh a nezvýšil jej čas na takú dôležitú vec ako vytvorenie publikácie, ktorá by nový štát reprezentovala doma i v zahraničí. Všetky knihy a propagačne materiály, ktoré vtedy existovali boli vydané len o...

viac
Copyright 2012 - 2024 © book4you