Novinky
Nová kniha o Bystrici a o Bystričanoch

Nová kniha o Bystrici a o BystričanochNová kníha Vladimír Bárta a kolektív: Bystrica-Ako sme tu žili, ktorá vyšla koncom minulého roka je ojedinelým počinom nielen v našom meste, ale aj...

viac
Terra banensium

Kniha Terra banensium, slovom i obrazom, predstavuje Zem baníkov, ako sa zvykne nazývať nevšedná, po stáročia baníkmi formovaná krajina Štiavnických vrchov. Nachádzajú sa v nej vzácne banícke technické i sakrálne...

viac
Wildlife

Wildlife-Divočina SlovenskaRecenzia novej knihy   V barokovom klenote bývalého bulharského cára Ferdinanda Coburga, v kaštieli sv. Anton , vďaka pochopeniu Ing. Mariána Číža riaditeľa tunajšieho múzea, 1.septembra 2012 pri príležitosti Dní sv....

viac

Banskú Štiavnicu propagujú aj v Číne

Pridané: 03.10.2016

Banskú Štiavnicu propagujú aj v Číne
V 19-miliónovom čínskom meste Tianjin v októbri toho roku predstavia aj našu len
10-tisícovú Banskú Štiavnicu. Stane sa tak zásluhou štiavnického rodáka Vladimíra Bártu a jeho syna, tiež Vladimíra. Týchto dvoch špičkových slovenských fotografov oslovil čínsky Konfuciovský inštitút, ktorý má svoje zastúpenie aj v Bratislave, aby zo svojich najkrajších obrazových kníh, ktoré vydali o Slovenskej republike vytvorili reprezentačný výber charakterizujúci Slovensko. V oslovení spomenutým autorom píšu:
Veľmi radi by sme predstavili prierez Vašej tvorby, keďže nádherne mapujete Slovensko, jeho mestá i prírodu. Zároveň by sme veľmi radi predstavili 10 kníh z Vášho vydavateľstva, ktoré darujeme zástupcom čínských univerzít a touto formou prezentujeme obraz Slovenska.
Oslovení autori výzvu prijali a ich kolekcia slovenských fotoobrazov pre Čínu bude predstavovať výber 33 špičkových fotografií.


Banskoštiavnický rodák sa aj tentoraz prejavil ako správny lokálpatriot a do zostavy reprezentujúcej Slovensko zaradil aj 3 obrázky charakterizujúce Banskú Štiavnicu a náš región.
A tak na pôde slávnej čínskej Tianjinskej univerzity, kde bude výstava 10. októbra otvorená, budú môcť jej návštevníci obdivovať aj fotografiu nášho Starého zámku, z baníckych technických pamiatok tajch Počúvadlo a barokovo-klasicistický kaštieľ vo Svätom Antone. Popri fotografiách poletí do Tianjinu, ktorý je len 120 km vzdialený od hlavného mesta Pekingu, aj 10 najkrajších reprezentačných obrazových kníh o Slovensku, ktoré vytvorili obidvaja autori. Možno medzi nimi nebude chýbať ani najnovšia kniha Bártovcov o štiavnickom regióne: Banská Štiavnica UNESCO - Vitajte v kaštieli Svätý Anton.
Tri spomenuté fotografie sú prvými lastovičkami, ktoré v najľudnatejšej krajine na svete zvestujú, že kdesi ďaleko v Európe, leží aj malé, ale čarovné mestečko, ktoré sa nazýva Banská Štiavnica.
Vladimír Bárta a jeho syn opäť dokázali, že Banská Štiavnica je ich srdcu blízka, lebo okrem zviditeľnenia svojej fotopublicistickej a knižnej tvorby propagujú aj naše mesto vo vzdialenej ázijskej krajine, ktorá možno už v skorej budúcnosti bude aj pre nás turisticky i ekonomicky zaujímavá.Späť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2012 - 2022 © book4you