Novinky
Nová kniha o Bystrici a o Bystričanoch

Nová kniha o Bystrici a o BystričanochNová kníha Vladimír Bárta a kolektív: Bystrica-Ako sme tu žili, ktorá vyšla koncom minulého roka je ojedinelým počinom nielen v našom meste, ale aj...

viac
Terra banensium

Kniha Terra banensium, slovom i obrazom, predstavuje Zem baníkov, ako sa zvykne nazývať nevšedná, po stáročia baníkmi formovaná krajina Štiavnických vrchov. Nachádzajú sa v nej vzácne banícke technické i sakrálne...

viac
Wildlife

Wildlife-Divočina SlovenskaRecenzia novej knihy   V barokovom klenote bývalého bulharského cára Ferdinanda Coburga, v kaštieli sv. Anton , vďaka pochopeniu Ing. Mariána Číža riaditeľa tunajšieho múzea, 1.septembra 2012 pri príležitosti Dní sv....

viac

Wildlife – nová unikátna kniha o divej zveri

Pridané: 01.08.2012

Krásnu obrazovú knihu o divej zveri, ktorá žije na Slovensku, Česku a v strednej Európe predstavia v kaštieli Sv. Anton na tradičných oslavách sv. Huberta už 1.septembra t.r. Nádherná obrazová publikácia s anglickým názvom Wildlife čo vo voľnom preklade znamená   „divoký život“, alebo „divoká príroda“ je dielom veľkého kolektívu autorov. Dovedna 33 najlepších fotografov, ktorí sa venujú lovu fotiek divej zveri, prijalo výzvu  Vladimíra Bartu juniora uznávaného slovenského fotografa a vydavateľa a poslalo svoje najlepšie fotografie, do banskobystrického vydavateľstva AB ART press, ktoré sa už 21 rokov špecializuje na tvorbu najkrajších obrazových kníh o Slovensku.
Fotografický materiál vyberal sám iniciátor a zostaviteľ diela za asistencie redaktorky vydavateľstva Mgr. Martiny Bártovej. Pútavé texty k obrázkom sú dielom odborníka v zoológii ale tiež aj ako známeho publicistu Petra Urbana, docenta na UMB Banská Bystrica.
Kniha Wildlife svojimi krásnymi a pre bežného človeka nepoznanými, unikátnymi fotografiami, ako aj poučnými textami, zrejme osloví širšie vrstvy čitateľov, ale najmä poľovníkov, lesníkov a milovníkov prírody.  
Cestu si možno nájdete aj k mladým a najmä najmenším čitateľom, ktorí síce poznajú rôzne druhy dinosaurov ale cudzie sú im zvieratká našich lesov a lúk.
Autori a vydavateľstvo AB ART press nezabudli ani na prípadných záujemcov spoza  hraníc. Okrem textov v slovenčine, češtine a angličtine nájdu v publikácii ešte aj texty v nemčine, poľštine a ruštine.

Nová krásna kniha Wildlife – má väčší formát, tvrdú väzbu a obsahuje vyše 200 plnofarebných strán a takmer toľko fantastických reportážnych a dokumentárnych fotografií.
Výpravná, obrazová, publikácia Vladimíra Bartu a jeho kolektívu bude prezentovaná aj svetovej verejnosti v novembri t.r. na medzinárodnej knižnej výstave vo Frankfurte nad Mohanom.


Zdroj:  Klub fotopublicistov
    Slovenského syndikátu novinárov


Späť na zoznam článkov
Copyright 2012 - 2022 © book4you