Akciové ponuky
 Bratislava na dlani
2,98 € 7,56 €
 Hory, moje hory
29,15 € 36,44 €
 Praha
16,22 € 23,17 €

Kniha nitrianskych príbehov je už tlači

Pridané: 01.06.2017


O meste pod Zoborom vyšlo veľa pekných a hodnotných publikácií. Onedlho pribudne ďalšia  zaujímavá kniha - Vladimír Bárta a kolektív: Nitra – Ako si ťa pamätáme 2.


Prvý diel tejto publikácie reprezentoval slovenskú literatúru faktu aj na nedávnom májovom medzinárodnom knižnom veľtrhu Svět knihy v Prahe. Poniektorí občania mesta pod Zoborom ju považujú za nitriansky bestseller, ktorý vraj vracia skôr narodeným Nitranom ich krásne mladé časy. Medzi  autormi nechýbajú osobnosti nitrianskeho kultúrno – spoločenského života, exprimátor Vladimír Libant, diplomat Jozef  Mikloško, znalec nitrianskej histórie a riaditeľ tunajšieho Ponitrianskeho múzea, Anton Števko, literárny historik, Emil Vontorčík, ďalej Jozef Mojto,  vnuk  legendárneho starostu Nitry, Ján Horváth, absolvent nitrianskej VŠP a uznávaný pedagóg, Ivan Mojmír Zoborský, vysokoškolský profesor a bývalý úspešný reprezentant mesta vo volejbale, fenomenálny letecký akrobat Milan Frišo, úspešný podnikateľ v cestovnom ruchu, Jozef Okoličáni a ďalšíe významné osobnosti - Norbert Beňuška,  Peter Hupka a Jozef Húska .
Kniha vyšla v unikátnej edícii Ako sme tu žili, ktorú v roku 2010 založil Vladímír Bárta, známy fotograf  krás slovenskej  krajiny, autor kníh literatúry faktu a obrazových publikácií o Slovensku. Bártovým pričinením teraz vznikajú aj jedinečné obrazovo-textové diela, v ktorých autor povýšil dokumentárnu fotografiu na úroveň historického textu. Ján Roháč, uznávaný slovenský redaktor a editor mnohých historických diel identifikoval knihy edície Ako sme tu žili ako vzácne diela oral history. Nie sú odpísané z archívov, ale sú človečensky prežité, autenticky a pútavo podané vyprávačmi týchto nezvyčajných príbehov.
V edícii Ako sme tu žili vznikli už publikácie o Banskej Bystrici, Banskej Štiavnici, Zvolene. Kniha o Nitre patrí medzi najhodnotnejšie diela literatúry faktu aké boli vydané v uplynulom roku 2016. Čitatelia zaujímavých nitrianskych príbehov a udalostí sa už môžu tešiť na pokračovanie druhého dielu edície, plnej  pozoruhodných príbehov a vzácnych dobových fotografii starodávnej Nitry.
Podľa informácií z vydavateľstva AB ART press pripravovaná publikácia Nitra- Ako si ťa pamätáme 2  je už v tlačiarni.
Slávnostné uvedenie knihy na verejnosť, pod režijnou taktovkou Ponitrianskeho múzea sa plánuje 4. júla 2017 v nitrianskej synagóge v rámci celoslovenských Cyrilometodejských osláv.
Nakoľko vydanie knihy podporilo Mesto Nitra zvýhodnený predpredaj publikácii bude v mestskej informačnej kancelárii NISYS.
MBASpäť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2012 - 2024 © book4you