Akciové ponuky
 Česko Klenot Európy
16,22 € 23,17 €
 Spiš - MINI
4,73 € 6,57 €
 Praha
16,22 € 23,17 €
Výpredaj
 Bratislava - MINI
1,98 € 6,57 €
 Slovenské hrady
29,97 € 43,16 €
 Krajina môjho srdca
15,87 € 17,64 €
 Láska – citáty
2,98 € 5,73 €

Nová kniha o Banskej Bystrici BYSTRICA A BYSTRIČANIA

Pridané: 01.12.2017

V Múzeu SNP v Banskej Bystrici 29.11.2017 slávnostne uviedli na verejnosť novú knihu  obľúbenej edície Ako sme tu žili. Je to v poradí už 4. diel knihy o Banskej Bystrici v tejto unikátnej edícii obrazovo – textových kníh.
Na  tvorbe najnovšieho knižného diela s názvom Vladimír Bárta a kolektív: Bystrica a Bystričania sa podieľali spoluautori: Vladimír Bárta,  Eman Bulla, Julius Burkovsky, Igor Kašper, Miroslav Sedláček, Karol Mika, Katarína Izáková, Pavol Mária Kubiš (nedožil sa vydania knihy), Ľubo Mistrík,  Róbert Strieš a Tibor Šauša.

V úvode novej knihy sa čitateľom prihovára sám  primátor mesta Ján Nosko:  Milí čitatelia, som veľmi rád, že sa Vám do rúk dostala jedna z kníh, ktoré prezentujú naše krásne mesto nielen prostredníctvom fotografií, ale najma cez spomienky z minulosti. Ako vlastne vyzerala Banská Bystrica v minulosti. Boli tu tie isté budovy. Kde mladí ľudia trávili svoj čas, To všetko, a ešte omnoho viac sa možete dozvedieť v tejto zaujímavej knihe, ktorú práve držíte v rukách. Je o živote Banskobystričanov v druhej polovici minulého storočia a poukazuje na naše korene, na ktoré sú mnohí z nás hrdí.
Predošlé diely trilógie – Vladimír Bárta a kolektív: Banská Bystrica- Ako sme tu žili, boli vytlačené monochromaticky. Táto publikácia je viacfarebná  a bude pre čitateľov určite príťažlivejšia. Obsahuje veľa nádherných historických, farebných fotografii mesta. Čitateľov upútajú aj zaujímavé a dakedy až neuveriteľné, banskobystrické príbehy spomenutých autorov. Tu sú názvy niektorých kapitol: Mestské holuby, Bystrické 1.máje, Keď cez námestie jazdili autá i autobusy, Môj priateľ Pavel Hrúz, Nezabudnuteľné Srdiečko, Piruety pod Urpínom, Chute, vône a melódie Západu, Osudy niektorých banskobystrických mostov, Jano Bulla 4:0, Fatamorgána na Panskom diele, Hrával som s Paľom Šperkom, Spomienky na bývalé Donovaly.
Záujem obyvateľov Banskej Bystrice o, knihu dokázala aj táto prezentácia. O svojich zážitkoch z mesta hovorili samotní autori a ich spomienky spestrili melódie z dávnejších čias v podaní obĺúbenej kapely Roba Strieša.
MBASpäť na zoznam článkov
Zatvoriť

K článku neboli pridané žiadne komentáre vložiť nový komentár

Copyright 2012 - 2024 © book4you